Kontrasts

Fonta izmērs

news_show

Aicinām uz apmācībām jauniešus – "Kā uzraudzīt pašvaldības darbu"

“Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) kopā ar biedrību “Radi Vidi Pats” aicina jauniešus, kuriem patīk sevi izaicināt un rūp demokrātijas un atklātības stiprināšana, kuri ir vecumā no 16 līdz 24 gadiem un dzīvo Liepājas pusē, pieteikties apmācībām par pilsonisko uzraudzību pašvaldībās. Pieteikšanās līdz 2023. gada 11. jūnijam, apmācībās tiks uzņemti 10 jaunieši. Pieteikšanās šeit –>. 

Apmācības notiek no 28. jūnija līdz 1. jūlijam Liepājā (vieta tiks precizēta). Apmācību mērķis – izglītot jauniešus par demokrātijas un pilsoniskās uzraudzības iespējām pašvaldībās, veicināt jauniešu pilsonisko interesi par pašvaldībā notiekošo un parādīt praktiskus piemērus, kā iesaistīties pašvaldības darbības uzraudzībā. 

Apmācību programma

  • Jaunieši – nākamie darītāji un lēmumu pieņēmēji. Iepazīšanās ar Eiropas jaunatnes stratēģiju 2019-2027, ES jauniešu iniciatīvām un programmām.
  • Pilsoniskā uzraudzība soli pa solim. Ko tas nozīmē un kā praktiski veikt uzraudzību.
  • Pašvaldība darbībā. Kur meklēt informāciju un datus par pašvaldības darbu, kā strādāt ar iegūto informāciju un vērtēt pašvaldībā notiekošo.
  • Jauniešu pilsoniskās uzraudzības labās prakses piemēri no citām Eiropas Savienības valstīm.

Apmācībās plānots apmeklēt arī pašvaldības iestādes un tikties ar dažādu NVO pārstāvjiem. Apmācību dalībniekiem tiks nodrošināta ēdināšana pasākuma norises vietā un nakšņošana.